7 Kasım 2009 Cumartesi

CARPE DİEM...ŞİMŞEKLER GRUBU...

Yaklaşık 2 hafta oldu Bursaspor-Diyarbakırspor maçı oynanalı...olaylar ulusal basında manşet olarak geçti..Diyarbakır kulübü maçlara çıkmayacağız böyle devam ederse dedi...Bu süreci hepimiz hatırlıyoruz...Peki sonra ne oldu adanademirsporun ırkçılığa karşı grubundan yazılı açıklama; Diyarbakırsporun yanındayız...Kimin yanındayız..niye yanındayız olayları biraz karışık...en son Diyarbakırspor u izlediğimde 2 sene önce İnönü stadında Eskişehirle play-off maçı yapıyorlardı..maçtan önce her maçta olduğu gibi İSTİKLAL MARŞI okunuyor..o da ne yeni açıkta yaklaşık 10.000 Diyarbakırspor taraftarı çıkarabildiği kadar ses çıkartıp ıslıklıyorlar...Tribünde de yanlış hatırlamıyorsam ekonomiden sorumlu devlet bakanı(KEMAL UNAKITAN-Eskişehirli) ve tarım ve köy işleri bakanı(MEHDİ EKER-Diyarbakırlı) var...şaştım kaldım ne olduğunu anlamadım...ben böyle bir seyircinin yanında asla değilim....Peki benim kendimi onlarla birlikte hissettiğim grup niye böyle bir açıklama yaptı...birazda burayı konuşalım...bakın yanlış demiyorum gerçekten yerinde bir açıklama gerçek tamamen doğru anlatmış Ramazan abi...farklı bir boyutu konuşuyorum...Mesela Diyarbakırspor geçen sene aynı şeylerle karşılaştı mı ? -EVET ... bu yeni birşey mi ?... -Hayır...yıllardan beridir Diyarbakır taraftarları bu sözlere mağruz kalıyor...ama Diyarbakırlılarda sütten çıkmış ak kaşık değil..yaptıkları ortada biz biliyoruz...ayrıca olayın üstünde 1haftadan fazla geçmiş..bizim yenimi geliyor aklımıza açıklama yapmak...neden 1 gün sonra konuşmadık...neden bu olay hakkında şimdi konuşma isteği duyduk...yıllardır süregelen birşey bu...acaba Livorno maçından dolayı olmasın..Irkçılığa ve Endüstriyel fulbola karşı oynadığımız dostluk maçı bize farklı değerlerimi hatırlattı...geçen sene neden yapmadık veya bir önceki sene...Yarın birgün deplasmana gidince 2sene önce nerdeydiniz siz EYYAMCI ŞİMŞEKLER diye bağırlarsa hiç şaşırmam...evet duyarlı olmamız lazım...ama günlük değil ömürlük..sadece böyle bir konuda değil her konuda...Adanademirspor.com u sürekli takip ediyorum..içimden gelenleri yazıyorum..benim kadar yazısı silinen araya giden varmı onuda bilmiyorum...hiçbir harekette kötü niyet aramıyorum...bakın kaç hafta oldu sitede GDO(Genetiği değiştirilmiş organizmalarla) ilgili tek cümle göremedim..neden bundan bahsetmiyoruz..sağlığımızla oynuyorlar neden bunu görmüyoruz...neden şimdiye kadar bir basın açıklaması yapmadık...neden bir tepki yürüyüşü düzenlemedik bu vakte kadar..bırakın onu neden bir pankart hazırlamadık şimdiye kadar!!!Hepinize sevgiler,saygılar

6 yorum:

lepermessiah dedi ki...

Çünkü bu kadar sosyal sorumluluk bize yeterlidir.Her şeye bir basın açıklaması yapacaksak şimiz var.GDO ile herkes uğraşıyor,herkes karşı bununla pek bir ilgisi yok konunun.

Dün mito'nun yazdığı gibi biz kendi işimize bakalım,bu olayı buralarda yazmanın gereği yok.
Adanademirsporumuzun derdi bize yetiyor..Bize ne Bursa'dan da diyarbakır'dan da.
Mito kadar bende bu işin bukadar konuşulmasından rahatsızlık duyuyorum.
Kulüp şuan sahipsizken,ortadayken takılacak konumuzun diyarbakır'ın haksızlığa uğraması olduğunu düşünmüyorum.
Tek Dava AdanaDemirspor

Saygılar

yergökmasmavi dedi ki...

Yalçınım bende zaten o olaylar şöyleydi böyleydi demiyorum..bizim şöyle bir pozisyon olmamız lazımdı diye yazmadım yazımı..tamamen Şimşekler Grubuna yapılan bir eleştiridir o kadar..

Adsız dedi ki...

Diyarbakırda, adanademirsporumuza yapılan caniliği unutmayacağız. Mavilacivert formadaki o kanıda unutmayacağız. O zaman hak arayanlar neredeydi.

Adsız dedi ki...

Diyarbakırspor'a yapılan yıllardır yapılıyor açıklama yapmak şimdimi aklımıza geldi diye açıklamayı eleştirmişsin. Ve gdo ya niye tepki vermiyoruz demişsin arkasından,peki gdo olayı yeni mi? Şimdiye kadar yasakmıydı gdo nun Türkiye'ye girişi? Yıllardır israilin ürettiği tohumlar kullanılıyor ve üretilen meyve sebzenin tekrar çekirdeği çıkmıyor tohumu yine ondan bundan alalım diye.
Yani bir olay gündemi çok meşgul eder sonra tepki veya destek verilir.Diyarbakırspor olayıda budur. Ayrıca bu Diyarbakırspor veya Diyarbakırlılara destek anlamına gelmez.Irkçılığa karşı bir mesajdır bu vesileyle. Ve forumda da denildiği gibi ırkçı yaklaşımlarda yanlıştır,bu yüzden bu takımın bazı zamanlar süperligde olmalı diyerek kollanmasıda yanlıştır. Ama davulun sesi uzaktan hoş gelir,bazı şeyler cesaret ister.Bosna da Bulgaristanda Türk'e ırkçılık yapılınca karşı çıkılır,kendi ülkende kürde yapılınca ses çıkmaz.Yada Avrupada siyahilere ırkçı yaklaşılınca tepki verirsin hepimiz eto'o yuz dersin ama yeri gelince hepimiz kürdüz diyemezsin! işte bu yüzden bazen fikirlerin,ırkçılığa karşıyım diyenlerin sınanacağı durumlar olur.Böyle durumlarda gerçek fikir ve düşmanlıklar turnusol kağıdı gibi gösterir bakış açılarını. Yugoslavca seni seviyorumu bloguna taşıyanlar kürtçe tribünde seni seviyorum yazılınca karşı çıkacaktır mesela,çünkü onlar böyle bir açıklamadan bile rahatsızlık duymuştur... Ama tebevolimoyu yugoslavcadır diye düşünmeden,çekinmeden yazan ve tribüne asan ve eleştirdiğiniz böyle bir açıklamayı yapanlar, bu açıklamayla gerçekten ırkçılığa karşı olduğunu kanıtlamıştır!

Geleceğiz o kanın hesabını soracağız açıklaması yapan arkadaşa da şunu yazalım.Diski maçına gittik birlikte kardeşçe izledik maçımızı ve engüzel şekilde ağırlandık.Tribünün içinde olmayanlar,kimsenin adına yazıp boş laf etmesin! Ozaman Diyarbakır süperligde olsun diye bize o muameleyi yapan kirli zihniyetin uygulayıcılarıyla emir ve görevleri verenlerle,bugün diyarbakırı dışlayan zihniyet aynıdır.

türkayADS dedi ki...

Bir yanlış,yanlış insanlara yapılsa bile YANLIŞ tır.Burda onların yanında olmaktan ziyade Bursa'nın yanlışı vurgulanmıştır..önce bunun farkına varmak gerekir...2.durum ise,niye bu kadar geç demişsin açıklama için? bunun cevabı ise,sadece fikir yürütüyorum :Basın gelip sormuştur Ramazan Abi de fikirlerini söylemiştir...

yergökmasmavi dedi ki...

Sanırım yazıyı sindirerek okuyamayan arkadaşlar farklı yönden bakıyorlar...anlatmak istediklerim bunlar değildi benim..herkes neyin ne olduğunun farkında...basının gelip sorduğu bir soruya cevap değil bu bildiğin basın açıklaması...