29 Ekim 2012 Pazartesi

"Takke düştü, Aytaç göründü"

"2008 yılında Adana Demirspor - Adanaspor karşılaşmasına müdahalede bulunmuş olabilirim." şeklinde beyanı olduğu söyleniyor Aytaç DURAK'ın. Ben bizzat duymadım ama bazı arkadaşlar doğruluğunu teyid etti açıklamanın.Yıllar sonra gündeme gelen bu konunun asıl muhattabı "Tertemiz maçtı." diyebilme basiretsizliğini gösteren bazı futbol aptallarıdır. Tuttuğu takımın dahi kapasitesinden bihaber olanlar; bugün Aytaç babalarının önünde saygıyla eğilebilirler. 

Dün Aytaç DURAK vardı. Bugün Mehmet GÖKOĞLU ve emir eri Önder SERİN. 
Dün Aytaç DURAK rahatsız oluyordu taraftarın duruşundan. Bugün para ile satın aldığı insanları toplayarak,alternatif taraftar profili ortaya koyan Taşeron Yönetim.
Dün Aytaç DURAK küçümsüyordu, "eğitimsiz bunlar" diyerek. Bugün Önder SERİN kullanıyor "Çoğu çocuk" lafını.
Dün "benden başka sahip çıkan yok." diyordu Aytaç DURAK. Bugün aynı sözü duyuyorduk taşeronlardan. 

Yaptıklarıyla birbirlerine benzeyen adam(!)lar. İcraatlerinden daha çok; muammalarıyla konuşuluyor.Bu Taşeron Yönetimin neden istenmediği "Aytaç DURAK'ın silüetleri" konusunda cevap bulacaktır. Aralarında bu kadar benzerlik içeren durumun gün gelecek zararı ile karşılaşacağız. 
Bir vakit sonra bu ucuz insanlar, aynı fikir babalarının yaptığı gibi "yüzüstü bırakma formülü" nü uygulamaya koyacaklardır. O zamana kadar da; ticari ve siyasi işlerini çoktan halletmiş olacaklar."Başkalarının tecrübelerini uygulayarak yaşamak en büyük aptallıktır." 
Binanın en üst katından atlayıp, ölen bir insana bakıp; bende atlasam ölür müyüm acaba? Demek akıllı bir insana yakışır düşünce değildir sanırım. 

Aytaç DURAK'ın Adana Demirspor'u uçurumundan atmasına şahit olan bizler; Önder SERİN ve piyonlarının, Adana Demirspor'u uçurumun kenarına getirmesine dahi şahit olmak istemiyoruz.
Bu nedenle; Ticari ve Siyasi amaç uğruna kullandıkları Demirspor'un her platformda bu insanlardan soyutlanması gerek. Aksi halde yıllar sonra, bir televizyon kanalında GÖKOĞLU'nu, Ö.SERİN'i veya bir başka ŞAHİN'i görmemiz mümkün. 

Gerçek Adana Demirsporluların bu zihniyetlere karşı verdiği onur mücadelesinde yer almayanların; güneşli günlerimize ortak olmalarına izin vermeyeceğiz.
Takkeler teker teker düşecek. O zaman ne yapacaksınız? 
 *** 
Adana Demirspor formasını son haftalarda hakkıyla terleten futbolcular beni oldukça mutlu ediyor. Umarım bundan sonraki haftalarda "galibiyet"ten başka bir seçenek uğramaz bize. Teknik Direktör Mustafa UĞUR'un da katkısı olduğunu düşünerek, ona da teşekkür ederim. Bu ekibin umarım teri kurumadan hakları kendilerine teslim edilir. Ve ben haklarının verileceğine inanmasam da; haksız duruma düşen inşallah ben olurum.

Hiç yorum yok: