16 Kasım 2012 Cuma

Esas duruş !

Adana Demirspor, Bucaspor karşısında ilk dakikalardan itibaren defansif ve kötü oyun sergileyince mağlup olmaktan kurtulamadı. Adana Demirspor belli ki; Buca'ya "Galibiyet" için gitmemiş. Beraberliğe razı olan bir takım silüetine sahipti görünürde. 

Mustafa UĞUR'un dediği gibi olur umarım. "Oyuncularım, kötü oynama haklarını kullandılar."Bu hafta oynayacağımız1461 Trabzon maçının önemi, Bucaspor mağlubiyetinden sonra daha çok arttı. Şimdilik seyircisiz oynanacak olan 1461 Trabzon maçında; yıllar önce taraftarların büyük bir gururla uygulamaya koyduğu "Dışardan Destek" hususu tekrar gündeme gelir umarım. 

 ***
 ...hoşgeldiniz ama boşgeldiniz 

Ben Adana Demirspor'u tribünlerinden kaynaklı sevdim. Kendi evinde 20.000 taraftara oynadığı anlardan daha çok; Kasabalara deplasman yapan yürekli taraftarını görünce, yukarıdan yağmur gibi taşlar yağarken "Canım feda olsun sana" bestesi ile stadı teslim alan gençleri görünce, dışarıda tek bir taraftarın dahi kalmaması için maçın başlamasını umursamayan ağabeyleri görünce, alınan onca mağlubiyete rağmen maç sonunda "Demirsporluluk" ruhunu yaşatanları görünce sevdim. 

Son günlerde "İyi gün dostları" peydahlanmaya başlamış gördüğüm kadarı ile. Ben, "İyi bir Demirsporluyum." demekten utanırım, iki büklüm olurum. 30-40 senelik Demirsporluların yanında ben kimim? Haddime mi? Demirspor için, taşın altına elini değil bedenini koyanların yanında biz kimiz? 

Bu tribünlerin duruşunu ve çizgisini ayaklar altına almaya çalışan, günün en büyük Demirsporlusu olarak görünmeye soyunan bazı arkadaşları "Demirsporluluk duruşu" adına uyarmak istiyorum. 
-Adana Demirspor Taraftarları, herhangi bir internet ortamında hesap sormaz ve sordurmaz.
-Adana Demirspor Taraftarları, hiçbir işte bireysel hareket etmez. Bu hareketin bütün Demirsporluları etkileyeceğini bilir.
-Adana Demirspor Taraftarları, başka bir takım taraftarı ile mecbur kalmadığı sürece uğraşmaz.
-Adana Demirspor Taraftarları, savunma hakkını her zaman saklı tutar. İlk ateşi yakan Demirspor Taraftarı olmaz. 

Uyarılar şahsi düşüncelerim değil, bu tribünün varoluş felsefesidir. Bu noktada, uyulması zorunlu davranışlardır. Hata ve yanlış içinde olan kim varsa, umarım daha dikkatli ve duyarlı davranır. Aksi halde zararın diyetini hem yanlış yapan, hem de yanlışa göz yumanlar öder. 

Adana Demirsporluluk ruhu, Demirsporluların vicdanlarıdır...

Hiç yorum yok: