14 Aralık 2011 Çarşamba

Oturuyorlar, bekliyorlar !

103 yıllık bir kulübe taraftarı sahip çıkıyor.
Benim şahsi olarak; tribünlerine değer verdiğim, duruşları ve çizgileri ile onurlu insanlar olduklarını belli eden bir topluluk, Beykoz1908'in taraftar grubu "Boğazın Yargıçları"
Bu dönemlerde zor günler geçiriyorlar. Uzaktan da olsa takip etme fırsatım oluyor. Kulübün alt yapı işlerini taraftar bazında Boğazın Yargıçları ele almıştı. Ama kulübün ve semtin, bizlere çok uzak olmayan bir düşünce ile toprağı durgun yıllardır.
Kulübün bu zor dönemlerinde yine yanında taraftarları yer alıyor. Yaşanan sorunların düzelebilmesi ve halledilebilmesi için; oturma eylemi gerçekleştirilecek ve eğer buda sonuç vermez ise ki umarım oturma eylemi sorunları çözer, o halde açlık grevine gidilecek.
İnsanların bu dünyada belki de tek mutlu oldukları anların sebebinin bazı nedenlerden dolayı askıya alınması, onları bu mutluluktan uzaklaştırılmasının sağlanması ne kadar onurlu bir davranıştır.
Boğazın Yargıçları bir açıklamada bulundu :

''Boğazın Yargıçları olarak bu kötü gidişat nedeniyle taraftarlığımızı da unutup kulüp giderlerine ortak olmaya başladık.Yeri geldi son harçlıklarımızla futbolcuya yemek aldık, yeri geldi krampon aldık, lisansları çıkarttık. Malzemeciliğini yaptık. Futbolcuların deplasman giderlerini karşıladık. Alt yapının A‘dan Z‘ye tüm masraflarıyla yeni baştan yapılandırdık. Yaptıklarımızdan gocunmuyoruz. Şartlar zaten bunu gerektiyordu. Keşke daha fazlasını yapabilsek ama artık maddi gücümüz tükendi. Manevi olarak zaten çoktan çökmüştük.”

Hepiniz suçlusunuz. Bu güne kadar çuvaldızı kendimize batırıyorduk ama artık değil. Bu konuda misyonumuzun üstüne çıktık. Beykoz'dan ekmek yiyipte maça gelmeyenide. Seçim zamanı stadlarda,kahvehanelerde Beykoz atkısı takıp oy isteyip seçimden sonra maça gelmeyenide. Siyasi rant için binlerce kişi organize olan fakat bir türlü maça gelemeyen yöre dernekleride. Beykoz ormanlarını, topraklarını parseleyip holdingler kurup takıma 5 kuruş faydası olmayanlarıda. Ülke genelinde popüler derneklerin, partilerin şubesini açıp Beykoz adını tabelaya yazıp, Beykoz‘a uzak olanıda. Oturduğu lüks konakları ayrı bir ilçe zannedenleride. Manzaralarımızı çalıp keyif süren ama Beykoz'dan bi’ haber olan yalı sakinide. Lanet olasıca kulüp binasıdan rant bekleyenide. Alacakları yüzünden kulübe haciz gönderenide.

Biz bunları yazarak hatalarınızla yüzleşin istedik…

Kulubün içinde bulunduğu durum belkide yeni bir fırsat. Gelin suçunuzu temizleyin. Örtbas etmeyin temizleyin. 3 büyük değerimiz ; Tekel, Deri Kundura, Şişecam gitti. 4.süde gitmesin.

Tarihte Beykozu düşüren insanlar olarak yargılanmak istemiyorsanız sorumluluklarınızı yerine getirin.
Beykoz Spor Kulübü‘nün (Futbol,Basketbol,Voleybol,Boks,Kürek,Yüzme) neden bu hale geldiğini özetlemeye çalıştık. 14 Aralık Çarşamba Günü Saat 19:08 başlama saatiyle 5 gün süreyle otuma eylemine ve imza kampanyasına başlıyoruz. Sonrasın da 7 Ocak gününe kadar herhangi bir gelişme olmadığı takdirde açlık grevimiz başlayacaktır.''

Hiç yorum yok: